ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Jazyková škola Ostrava Konference Ubuntu kapela Terra Ignota
Tento projekt hostuje na SuperHosting.cz
REKLAMA
REKLAMA
MetroVítejte!
Stránky o pražském metruAktualizováno: 31. července 2006
Rubriky:

Články

Havárie soupravy M1 na zkušební trati Zličín 21.11.2005
Článek shrnující dosavadní fakta a informace o havárii soupravy M1 na zkušební trati Zličín. Najdete v něm také zajímavé a jinde nepublikované informace od strojvedoucího metra Bob57_cz.

Vystřihovánka soupravy 8171 ("mitišč")
Pro všechny fandy pražského metra přinášíme vystřihovánku soupravy 8171, kterou si můžete vytisknout na tiskárně :) Pro jistotu je vystřihovánka nabízena ve dvou formátech - JPEG a PDF. Návod je pak pouze v PDF.

Soupravy z trasy A k vidění na trase C
Kvůli výstavbě nové stanice v depu Hostivař jsou některé soupravy z trasy A odstavovány v depu Kačerov. Soupravy přejíždějí spojkou A-C a můžete je tedy vidět na trase C. Chcete vědět, kdy lze tyto vlaky na trase C vidět? Dozvíte se zde!
AKTUALIZOVÁNO: nedopatřením jsme zde minulý týden vystavili pracovní verzi grafikonu. Za tuto chybičku se omlouváme a přinášíme vám aktuální grafikon přejezdů z trasy A na trasu C a zpět. Jako malý bonus přidáváme grafikon i ve formátu PDF.

AŽD Praha: Depo Hostivař a další projekty v oblasti pražského metra
V letním čísle firemního časopisu Reportér AŽD Praha vyšel článek "Depo Hostivař a další projekty v oblasti pražského metra," seznamující s aktivitami souvisejícími s budováním nové stanice v depu Hostivař. Článek vám nabízíme ke stažení.

Pracovní verze programu slavnostního otevření trasy metra IV.C 1 Kobylisy - Ládví
21.6.2004 - Pracovní verzi programu příprav a průběhu slavnostního otevření trasy metra IV.C 1 Kobylisy - Ládví si můžete přečíst zde

Jaké byly oslavy výročí 30 let metra?
11.5.2004 - O víkendu 8. a 9. května oslavilo pražské metro 30 let své existence. Mezi hlavní magnety patřila historická třívozová souprava Ečs, jezdící po trase C po oba dny od rána do večera a neméně tak i den otevřených dveří depa Kačerov.

30 let pražského metra - oficiální i neoficiální akce
5.5.2004 - Možná jste si již všimli, že o víkendu 8.-9. května oslaví pražské metro 30 let své existence. Pokusil jsem se pro vás shrnout přehledně vše, co byste neměli vynechat. Vznikl z toho takový malý kompletní "kalendář" všech akcí oficiálních i neoficiálních!

Časy 81-71 se chýlí ke konci
5.5.2004 - Článek od Higgiho o poslední jízdě soupravy 8171 na trase C.

Časopis Metrostav 20.11.2003
Na žádost našich návštěvníků jsem přidal časopis Metrostav vydaný 20.11.2003, který byl rozdáván na dni otevřených dveří stanic Ládví a Kobylisy. Jednotlivé strany jsou ve formátu GIF.

Metro ve světě
8.1.2003 - Připravil jsem pro vás základní informace o parametrech metra v 94 městech 43 zemí celého světa. Dozvíte se tu, ve kterých městech je provozováno metro, rok zahájení provozu, počet linek a jejich celkovou délku. Celkem je zahrnuto 235 linek (skoro 5500 km).

Rozbitá vrata zavřela stanici metra
30.10.2003 - Metro od rána nestaví ve stanici Hradčanská na trase A. Technici v noci zkoušeli bezpečnostní dveře ve vestibulu. Mechanismus ale selhal a vrata se nepodařilo zcela otevřít ani do páté, kdy přijíždějí první soupravy. Hrozilo, že se cestující nedostanou ven. Proto byla stanice uzavřena.

Metro v N.Y.: dokonale organizovaný chaos
30.10.2003 - Newyorské metro, to je Amerika koncentrovaná do několika stovek - vesměs podzemních - kilometrů čtverečních. Tady cizinec pozná, že všechno, co vypadá zdánlivě chaoticky, má svůj přísný řád, který donutí všechny bez rozdílu, černochy, bělochy, indiány, Portorikánce, Rusy, Číňany..., aby se mu beze zbytku podřídili.

Vlak moskevského metra vykolejil
9.6.2003 - MOSKVA - Totální dopravní chaos v ruské metropoli způsobila porucha vlakové soupravy metra. Krátce před sedmou hodinou ráno jeden z vagonů na velmi frekventované trase Zamoskovoreckaja vykolejil. Přinejmenším na devět hodin byl provoz části podzemky znehybněn a náhradní autobusová doprava zablokovala pozemní provoz.

Závada metra se může opakovat
10.10.2002 - Závažná porucha, kvůli které zůstaly v úterý uvězněny v tunelu metra téměř hodinu stovky cestujících, nebyla náhodná. U dalších pěti vozů odhalili technici uvolněné šrouby na zkratovači, který je součástí napájecího zařízení soupravy. Kvůli této závadě totiž zůstal stát vlak v podzemí. Hrozí tak, že si děsivé zážitky z porouchaných souprav odnesou i další cestující.

Závada uvěznila v tunelu desítky lidí
8.10.2002 - Metro na trase C dopoledne přes hodinu stálo. Provoz zablokovala nepojízdná souprava. Desítky lidí, kteří v té době podzemní dráhou cestovaly, zůstaly uvězněni v tunelu.

© Karel K. 
TOPlist CNW:Counter